19 Mayıs 2014 Pazartesi

Gelişmek için zaman zaman işletmenin dışından bakmak gerekiyor...Başarılı şirketleri incelerken, sürekli kendisini yenileyen bu şirketlerin,  işlerini periyodik olarak gözden geçirdiğini , yeniliklere açık liderler tarafından yönetildiklerini gördüm. Şirket liderleri, başarı için vazgeçilmez üç unsur ; strateji, ekip, tanıtım konularına fazlası ile önem veriyorlardı.

Lider, üçüncü göz değerlendirmelere fazlası ile önem verirken , değerlendirmelerin gereğini yerine getirme konusunda da oldukça radikal kararlar alabiliyordu.

Kendinizi ve işletmenizi sürekli değerlendirmelisiniz. İşletmeniz son bir yıl içinde yapmakta olduğu nelerden vazgeçmeli ? Finansal yapı, nakit akışı durumu nedir ?  İnsan kaynakları ve müşteri ilişkileri yönetiminiz ne durumda ? Satınalma tedarik yönetiminde yenilik, karlılığınızı arttırabilir mi ? Web sayfanız ne kadar etkin ?

Sürdürülebilir ve sürekli iyileştirme aşamalı gelişme ile sağlanabilir. İşletmeyi daha iyi hale getirmek için sürekli yeni yollar aramalısınız. Bu yeni bir teknoloji, yeni bir hizmet unsuru, yeni bir işletme birimi yada işletme içinde oluşturulacak yeni bir rol olabilir.

Her iş yeri bir tiyatro sahnesidir, reytingi bol (karlılığı  yüksek) , keyifli çalışmalar dileriz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Firmaların iş süreçlerine yenilikçi bir bakış açısı kazandırmayı hedefleyen Evobulut ile işbirliği anlaşmamız imzalandı...

Dijital dönüşüm çözüm ortağımız  Evobulut,  2004 yılında kurulmuş olup, firmalarımıza iş süreçlerinde bulut tabanlı teknolojik çözümler sunm...