Ana içeriğe atla

Hakkımda

Merhaba ,

25 yılı aşan iş hayatı yolculuğum esnasında edindiğim bilgi, tecrübe ve softskill beceriler ile firmalara yönetim, iş geliştirme ve hibe -teşvik danışmanlık hizmetleri veriyorum. 

Her şeyin hızla  değiştiği ve değişmeye devam ettiği  günümüzde , iş yapış şekilleri değişirken sürekli iyileştirme, değişim ve gelişim yönetimi ,küresel rekabet gücünü arttırmak ,inovasyon  ve sürdürülebilirlik her firma için olmazsa olmazlardan oldu. Tüm bu gereklilikleri yerine getirebilmek için üçüncü göz değerlendirmeleri ,kalite yönetim sistemlerinin gerçekten uygulanması ,değişim yönetimi, dijital dönüşüm ve yaratıcılık, inovasyon “ Bütünsel iyileştirme” nin önemli alt konu başlıkları oldu.

12 yıl asansör sektöründe makina mühendisi olarak çalıştım.Üretim,teknik destek ve satış deneyimlerimi kobi ve uluslararası şirketlerde çalışarak edindim. Wittur asansör sanayi firması satış departmanında yedi yıl asansör makinası ve hidrolik sistemler ürün sorumlusu ve satış mühendisi olarak çalıştım. Satış sonrası hizmetler departmanın kuruluşunda önemli katkılar sağladım.

2004-2005  yıllarında mühendislik hizmetlerimin yanında, kariyer güncellemesi yapmak istedim. İkinci kariyer çalışmalarım esnasında, ICF -Yaşam Koçluğu ve KOBİ AB’ ye uyum ve E-Dönüşüm (dijital dönüşüm )danışmanlık uzmanlık eğitimlerimi tamamladım. 2008-2011 yılları arasında İmes Sanayi Sitesi Yönetim Merkezinde İşletme Geliştirme Birim Başkanı olarak görev yaptığım dönemde, pek çok küçük ve orta büyüklükte işletmenin  Kosgeb ve diğer devlet desteklerinden faydalanabilmelerini sağladım. İmes Yönetim Merkezi, Istanbul Ticaret Odası işbirliği ile gerçekleştirilen Katar, Bosna Hersek , İran fuar organizasyonlarında görev aldım. Orta Anadolu İhracatçılar Birliği ve Makine Tanıtım Grubu işbirliği ile Çin-Pekin ‘de gerçekleşen Cimes Makine fuarında İmes yönetim merkezini temsilen görev aldım. 

2011 yılından itibaren , proje bazlı ve/veya özel anlaşmalar ile danışmanlık / mentörlük çalışmaları yapmaktayım.

2014 yılında Kadir Has Üniversitesi –İşkur ve Kosgeb işbirliği ile gerçekleşen Uygulamalı Girişimcilik Kurslarında eğitmen olarak görev aldım. Bireysel ve kurumsal gelişim danışmanlık ve mentörlük hizmetleri ile bir çok başarı hikayesine katkıda bulundum.

2021 yılından itibaren çözüm ortaklığı anlaşmaları ile çalışmalarımı yürütüyorum. “Birlikte ,Değişim Mucizeniz “B.D.M mottası ile girişimciler ve şirketlerin hedeflerine ulaşmaları için yol arkadaşlığı yapmaya devam ediyorum.

Kazandıran yenilikler için  munevverolcaysoy@gmail.com adresimden iletişime geçebilirsiniz.  

Saygılarımla 

Münevver OLCAYSOY 

 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Üçüncügöz Mevcut Durum Değerlendirmesi ve Üç ayda harekete geçme programı...

Üçüncügöz mevcut durum değerlendirme ve size özel üç aylık harekete geçiş programları ile kazandıran yeniliklere ulaşmak çok daha hızlı ve etkin olacaktır. Kazandıran yenilikleri sürdürülebilir ve gelişime açık tutmak için  yeni yönetim ( yönetişim) teknikleri beraberinde iş koçluğu program uygulamaları önemli ve kalıcı bir katma değer sağlayacaktır.  Doğru değerlendirme, hedeflerinize ve size özel strateji geliştirme, günümüz şartlarında fazlasıyla önem taşımaktadır.  Bu çalışmalarımız ile ilgili ( özel izinli ) başarı öykülerimizi önümüzdeki günlerde sayfamızda paylaşabilmeyi umuyorum. Keyıfli ve kazançlı çalışmalar dileği ile...

İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Hizmetlerimiz üzerine...

Bazen farklı açılardan bakabilmek gerek, yeterince objektif olabilmek için,  " Gerçekten ne kadar iyiyiz ?  Bu iş bizi ne kadar taşır, bildiklerimizi, yapılması gerekenleri ne zaman uygulamaya başlayabileceğiz ? Zaman yönetimimiz ne kadar iyi ? Ertelemelerimizin maliyeti ne olacak ? " gibi soruları dürüst bir şekilde yanıtlayabilmeliyiz. Doğru sorularla, doğru tespitlere ulaşabilmek ve sürekli iyileştirme çalışmalarınız için , "BDM Ajans -Yenilik-Gelişim Platformu üyelik" çalışmamıza davetlisiniz. Üyelerimiz daima en iyi olmayı hedefleyenlerdir. Sürdürülebilir kazanç ve rekabet edebilirlik için BDM olarak, " Etkin iş geliştirme danışmanlık " hizmetleri sunuyoruz. Platformumuzda, konusunda en iyi çözüm ortakları ile işbirliği içerisindeyiz. Destek hizmetlerimiz ile birlikte sunulan İş koçluğu çalışmamız önemli ayrıcalıklarımızdandır. Üçüncü göz mevcut durum değerlendirmesi ile hedeflerinize yönelik gelişim programınızı birlikte belirliyor, uygula