Ana içeriğe atla

Başarılı Şirketlerin Vazgeçemediği Üç Konu


-Strateji
- Ekip
- Pazarlama

Bu kavramların iyi anlaşılmasının sağlayacağı güç ve yorum geleceğinizi belirleyecektir.

Rakipleriniz ile kendinizi mukayese ederken bu alanlarda onlara ve kendinize puan vermeniz faydalı olacaktır. Sözkonusu alanlarda firmanıza ve rakiplerinize 10 üzerinden kaç puan verirdiniz ? Objektif yapacağınız değerlendirme, size işiniz ile ilgili en doğru stratejiyi belirlemeyi, pazarlama ve ekipler, çalışanlar konusunda iyileştirmeyi hedef edinmenizi sağlayacak.

ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi , firmalarda stratejik planlama yapılarak, iş planlarının belirlenen stratejiye göre oluşturulmasını öngörüyor. Müşteri memnuniyeti ve sürekli iyileştirmenin yanında , liderlik ve lider yöneticilik de klasik yöneticilik kavramının önüne geçiyor. 

Standart uygulamasının gerektiği şekilde yürütülmesi halinde, şirketlere rekabet edebilirlik gücü kazandıracaktır. Eylül 2018 tarihinde ISO 9001-2008 versiyonu geçerlilik süresi dolmaktadır. Bu tarihe kadar ISO 9001-2015 Kalite Yönetim sistemine geçilmiş olması gerekiyor.Yenilenen belgelerin gerektiği şekilde kullanılması artı değer yaratacaktır.

Bir sonraki  yazımızda, 1. madde olan strateji belirleme konusuna değineceğiz. 

Mutlu çalışanlar ile daha çok kazanmanızı diliyorum. 

Münevver OLCAYSOY 

28.03.2018
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Hizmetlerimiz üzerine...

Bazen farklı açılardan bakabilmek gerek, yeterince objektif olabilmek için,  " Gerçekten ne kadar iyiyiz ?  Bu iş bizi ne kadar taşır, bildiklerimizi, yapılması gerekenleri ne zaman uygulamaya başlayabileceğiz ? Zaman yönetimimiz ne kadar iyi ? Ertelemelerimizin maliyeti ne olacak ? " gibi soruları dürüst bir şekilde yanıtlayabilmeliyiz. Doğru sorularla, doğru tespitlere ulaşabilmek ve sürekli iyileştirme çalışmalarınız için , "BDM Ajans -Yenilik-Gelişim Platformu üyelik" çalışmamıza davetlisiniz. Üyelerimiz daima en iyi olmayı hedefleyenlerdir. Sürdürülebilir kazanç ve rekabet edebilirlik için BDM olarak, " Etkin iş geliştirme danışmanlık " hizmetleri sunuyoruz. Platformumuzda, konusunda en iyi çözüm ortakları ile işbirliği içerisindeyiz. Destek hizmetlerimiz ile birlikte sunulan İş koçluğu çalışmamız önemli ayrıcalıklarımızdandır. Üçüncü göz mevcut durum değerlendirmesi ile hedeflerinize yönelik gelişim programınızı birlikte belirliyor, uygula

Üçüncügöz Mevcut Durum Değerlendirmesi ve Üç ayda harekete geçme programı...

Üçüncügöz mevcut durum değerlendirme ve size özel üç aylık harekete geçiş programları ile kazandıran yeniliklere ulaşmak çok daha hızlı ve etkin olacaktır. Kazandıran yenilikleri sürdürülebilir ve gelişime açık tutmak için  yeni yönetim ( yönetişim) teknikleri beraberinde iş koçluğu program uygulamaları önemli ve kalıcı bir katma değer sağlayacaktır.  Doğru değerlendirme, hedeflerinize ve size özel strateji geliştirme, günümüz şartlarında fazlasıyla önem taşımaktadır.  Bu çalışmalarımız ile ilgili ( özel izinli ) başarı öykülerimizi önümüzdeki günlerde sayfamızda paylaşabilmeyi umuyorum. Keyıfli ve kazançlı çalışmalar dileği ile...