28 Mart 2018 Çarşamba

Başarılı Şirketlerin Vazgeçemediği Üç Konu


-Strateji
- Ekip
- Pazarlama

Bu kavramların iyi anlaşılmasının sağlayacağı güç ve yorum geleceğinizi belirleyecektir.

Rakipleriniz ile kendinizi mukayese ederken bu alanlarda onlara ve kendinize puan vermeniz faydalı olacaktır. Sözkonusu alanlarda firmanıza ve rakiplerinize 10 üzerinden kaç puan verirdiniz ? Objektif yapacağınız değerlendirme, size işiniz ile ilgili en doğru stratejiyi belirlemeyi, pazarlama ve ekipler, çalışanlar konusunda iyileştirmeyi hedef edinmenizi sağlayacak.

ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi , firmalarda stratejik planlama yapılarak, iş planlarının belirlenen stratejiye göre oluşturulmasını öngörüyor. Müşteri memnuniyeti ve sürekli iyileştirmenin yanında , liderlik ve lider yöneticilik de klasik yöneticilik kavramının önüne geçiyor. 

Standart uygulamasının gerektiği şekilde yürütülmesi halinde, şirketlere rekabet edebilirlik gücü kazandıracaktır. Eylül 2018 tarihinde ISO 9001-2008 versiyonu geçerlilik süresi dolmaktadır. Bu tarihe kadar ISO 9001-2015 Kalite Yönetim sistemine geçilmiş olması gerekiyor.Yenilenen belgelerin gerektiği şekilde kullanılması artı değer yaratacaktır.

Bir sonraki  yazımızda, 1. madde olan strateji belirleme konusuna değineceğiz. 

Mutlu çalışanlar ile daha çok kazanmanızı diliyorum. 

Münevver OLCAYSOY 

28.03.2018
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

GÜNCEL İŞVEREN İSTİHDAM DESTEKLERİNDEN FAYDALANABİLİRSİNİZ ...

Güncel mesleki telafi işveren istihdam destekleri ile ilgili bilgiler aşağıda görüldüğü gibidir.   • Öncelikle çalışan sayısı 10 ve üzeri ...