Ana içeriğe atla

Her Dönem Fırsatlar Vardır...


Temmuz 2016 ' daki ekonomik kaygı ve düşüşden sonra, Ağustos ay'ın da yeniden artış gösteren ihracat gelecek dönem için umut verdi.  

İhracattı arttırmak ve desteklemek her dönemden daha önemli hale gelmişken, küresel rekabet edebilirlik gücünü arttırmakta aynı oranda önem kazandı. 

İhracatı arttırma, kurumsallaşma ve rekabeti teşvik amacıyla bir çok devlet desteği ve banka kredi destekleri işletmelere sunulmuştur. Güncel, Eximbank ve Kosgeb destekleri ile ilgili bilgilere bir sonraki yazımızda yer verilecektir.

Tüm fırsatlardan maksimum oranda faydalanabilmek için üçüncü göz mevcut durum değerlendirmesi yapılarak, kuruma özgü bir gelişim programı oluşturulması faydalı olacaktır.

Hedef odaklı gelişim programı ile sürdürülebilir iyileştirme ve artan kazanç sağlanabilecektir.  

Gelişim ve yenilik çalışmalarından vazgeçilmemesi dileği ile...

 
   


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Hizmetlerimiz üzerine...

Bazen farklı açılardan bakabilmek gerek, yeterince objektif olabilmek için,  " Gerçekten ne kadar iyiyiz ?  Bu iş bizi ne kadar taşır, bildiklerimizi, yapılması gerekenleri ne zaman uygulamaya başlayabileceğiz ? Zaman yönetimimiz ne kadar iyi ? Ertelemelerimizin maliyeti ne olacak ? " gibi soruları dürüst bir şekilde yanıtlayabilmeliyiz. Doğru sorularla, doğru tespitlere ulaşabilmek ve sürekli iyileştirme çalışmalarınız için , "BDM Ajans -Yenilik-Gelişim Platformu üyelik" çalışmamıza davetlisiniz. Üyelerimiz daima en iyi olmayı hedefleyenlerdir. Sürdürülebilir kazanç ve rekabet edebilirlik için BDM olarak, " Etkin iş geliştirme danışmanlık " hizmetleri sunuyoruz. Platformumuzda, konusunda en iyi çözüm ortakları ile işbirliği içerisindeyiz. Destek hizmetlerimiz ile birlikte sunulan İş koçluğu çalışmamız önemli ayrıcalıklarımızdandır. Üçüncü göz mevcut durum değerlendirmesi ile hedeflerinize yönelik gelişim programınızı birlikte belirliyor, uygula

Üçüncügöz Mevcut Durum Değerlendirmesi ve Üç ayda harekete geçme programı...

Üçüncügöz mevcut durum değerlendirme ve size özel üç aylık harekete geçiş programları ile kazandıran yeniliklere ulaşmak çok daha hızlı ve etkin olacaktır. Kazandıran yenilikleri sürdürülebilir ve gelişime açık tutmak için  yeni yönetim ( yönetişim) teknikleri beraberinde iş koçluğu program uygulamaları önemli ve kalıcı bir katma değer sağlayacaktır.  Doğru değerlendirme, hedeflerinize ve size özel strateji geliştirme, günümüz şartlarında fazlasıyla önem taşımaktadır.  Bu çalışmalarımız ile ilgili ( özel izinli ) başarı öykülerimizi önümüzdeki günlerde sayfamızda paylaşabilmeyi umuyorum. Keyıfli ve kazançlı çalışmalar dileği ile...