Ana içeriğe atla

2017-01 KOSGEB PROJE TEKLİF ÇAĞRISI

Üretim ve teknoloji seviyesi yüksek, katma değerli ürünlerin ve Kobi'lerin payının arttırılması amacıyla teklif çağrısı açılmıştır. 
Proje başvuruları sistem üzerinden 11 Eylül-20 Ekim 2017 tarihlerinde alınacaktır. 
Hedef Sektör : Nace Rev 2. Sınıflandırmasına göre; imalat sanayinde faaliyet gösteren kobi ölçeğindeki işletmeler 
Diğer Başvuru Koşulları :  
-Orta ve yüksek teknolojilerdeki tüm işletmeler başvurabilir. 
-İşletme eğer orta ve düşük teknolojili sektörlerde ise ; 2016 yılı verilerine göre net satış hasılatı en az 300.000 TL, çalışan sayısı en az 3 olmalıdır. 
-Başvuracak tüm işletmelerin bilanço esasına göre defter tutması ve 2016 yılı Kurumlar yada gelir vergisi beyannamesi ibraz etmesi zorunludur.

Proje Bütçesi Özel Sınırı : Teklif edilen projenin toplam bütçesi, işletmenin 2016 yılı net satış hasılatını aşamaz.
Çağrı Bütçesi : 500.000 TL 
Proje Süresi : En az 6 ay ve en fazla 12 aydır.
Proje Destek Üst Limiti : Geri Ödemesiz : 300.000 TL
Geri Ödemeli : 700.000 TL  , Toplam : 1.000.000TL
Destek Oranı : %60 
Uygun Proje Konuları : İşletmeler, bu proje teklif çağrısı kapsamında, aşağıdaki proje konularından yalnız biri için başvuruda bulunabilecektir.

1- Dördüncü sanayi devrime hazırlık: Üretimde nesneler arası internet bağlantısı 
2- Orta ve yüksek teknolojili sektörlerdeki imalat kapasitesinin güçlendirilmesi ve dış pazar öncelikli olmak üzere satış hacminin arttırılmasına yönelik faaliyetler desteklenecektir. 
3- Katma değeri yüksek üretim yapısına geçiş
4- İhracat kapasitesinin arttırılması ve yeni pazarlara açılım
5- Mikro ölçekli işletmelerin tasarım-mühendislik-ürün geliştirme imkan ve kabiliyetlerinin güçlendirilmesi ile imalat kapasitesinin arttırılması, satış hacminin ve pazar payının genişletilmesine yönelik bütüncül gelişim ve büyüme vizyonu içeren projeler desteklenecektir.
6- Bilişim teknolojisi alt yapısının güçlendirilmesi 
7- Enerji  verimliliğinin arttırılması 
8- Yeşil üretime geçiş 

Başvuru yapacak firmaların en geç 15 Ekim 2017 tarihine kadar proje yazımlarını tamamlamaları faydalı olacaktır. 









Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Hizmetlerimiz üzerine...

Bazen farklı açılardan bakabilmek gerek, yeterince objektif olabilmek için,  " Gerçekten ne kadar iyiyiz ?  Bu iş bizi ne kadar taşır, bildiklerimizi, yapılması gerekenleri ne zaman uygulamaya başlayabileceğiz ? Zaman yönetimimiz ne kadar iyi ? Ertelemelerimizin maliyeti ne olacak ? " gibi soruları dürüst bir şekilde yanıtlayabilmeliyiz. Doğru sorularla, doğru tespitlere ulaşabilmek ve sürekli iyileştirme çalışmalarınız için , "BDM Ajans -Yenilik-Gelişim Platformu üyelik" çalışmamıza davetlisiniz. Üyelerimiz daima en iyi olmayı hedefleyenlerdir. Sürdürülebilir kazanç ve rekabet edebilirlik için BDM olarak, " Etkin iş geliştirme danışmanlık " hizmetleri sunuyoruz. Platformumuzda, konusunda en iyi çözüm ortakları ile işbirliği içerisindeyiz. Destek hizmetlerimiz ile birlikte sunulan İş koçluğu çalışmamız önemli ayrıcalıklarımızdandır. Üçüncü göz mevcut durum değerlendirmesi ile hedeflerinize yönelik gelişim programınızı birlikte belirliyor, uygula

Üçüncügöz Mevcut Durum Değerlendirmesi ve Üç ayda harekete geçme programı...

Üçüncügöz mevcut durum değerlendirme ve size özel üç aylık harekete geçiş programları ile kazandıran yeniliklere ulaşmak çok daha hızlı ve etkin olacaktır. Kazandıran yenilikleri sürdürülebilir ve gelişime açık tutmak için  yeni yönetim ( yönetişim) teknikleri beraberinde iş koçluğu program uygulamaları önemli ve kalıcı bir katma değer sağlayacaktır.  Doğru değerlendirme, hedeflerinize ve size özel strateji geliştirme, günümüz şartlarında fazlasıyla önem taşımaktadır.  Bu çalışmalarımız ile ilgili ( özel izinli ) başarı öykülerimizi önümüzdeki günlerde sayfamızda paylaşabilmeyi umuyorum. Keyıfli ve kazançlı çalışmalar dileği ile...