Ana içeriğe atla

Firmaların Devlet Destekleri ve Diğer Fırsatlardan Faydalanabilmesi için...


Bu günlerde birçok devlet desteği ve yurtdışı kredi destek fonu gündemde. Ancak, tüm desteklerden faydalanabilmek için firmaya ait hedefler ve hedeflere yönelik bir iş geliştirme programı proje haline getirilmeli, alınan destekler en iyi şekilde değerlendirilmelidir.

Sürdürülebilir takipler, açılan tüm dönemsel kredi ve hibe olanaklarından faydalanılmasını sağlayacaktır.

Güncel kredi ve hibe desteklerinden bazıları aşağıda belirtiliği gibidir.

Kosgeb Destekleri : Kosgeb genel destekleri , ar-ge , işbirliği - güç birliği destekleri her dönem açık olup, Kosgeb veri tabanına kayıtlı olup, gerekli evrak kayıt prosedürünü tamamlamak ve takip etmek yeterli olacaktır.

Dönemsel açılan proje hibeleri ve sıfır faizli krediler için Kosgeb veri tabanına kayıtlı olmak güncel kobi beyannamelerini vermiş olmak işlemlerinizi hızlandıracaktır. Kosgeb destekleri için , yıllık firma cirosu-nun herhangi birinin 40 Milyon TL' yi aşmaması,çalışan sayısının 250 nin altında olması gerekli KOBİ olma şartını sağlamaktadır. Kosgeb ' e kayıtlı, güncel beyannamesini teslim etmiş firmalar 50 Bin TL sıfır faizli kredi başvurularını 20 Şubat 2017 tarihine kadar www.sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr 'den yapabilirler. Kosgeb kaydının güncel olması dönemsel kredi ve artı hibe fırsatlarından faydalanılmasını kolaylaştıracaktır.

Yurtdışı kredi fonları : Yurt içinde bazı bankalar vasıtası ile yada direkt kurulan bağlantılarla ile temin edilebilir.

Yeni fırsatlardan bir diğeri yurt dışında şirket kurarak, yurtdışı kredi fırsatlarında faydalanmak , çalışma- oturma izinlerine de sahip olmak şeklindedir. İyi bir proje, nitelikli ekip elemanları ve  iki yıl boyunca alınan özel danışmanlık hizmeti ile dünya çapında rekabet gücü olan bir firmaya dönüşmek mümkün olabilmektedir. Almanya için örnek çalışmalar yapılmaktadır.Önümüzdeki günlerde, Almanya 'da ki çözüm ortaklığımız ile detaylı açıklamalar yapabileceğiz.

Tüm destek mekanizmalarından en iyi şekilde faydalanabilmek için iyi bir iş geliştirme projeniz ve ekibiniz olmalı.Gerekirse,projeye özel dönemsel çözüm ortaklıkları oluşturmalısınız.Başarı tesadüf değildir.Her ne olursa olsun,durumumuzu mükemmelleştirmeye ŞİMDİ başlayalım. Beklemelerden ve ertelemelerden vazgeçelim, hedeflere yönelik çalışmalarımızdan asla vazgeçmeyelim.

Gelecek ile ilgili planlarımızı projelendirelim ki , yatırımcı ve kaynaklara ulaşabilelim.

Sorularınız ve talepleriniz için aşağıda görülen mail adresime başvuruda bulunabilirsiniz. 

Tüm fırsatları en iyi şekilde değerlendirebilmeniz dileği ile...


e-mail: munevverolcaysoy@gmail.com 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Hizmetlerimiz üzerine...

Bazen farklı açılardan bakabilmek gerek, yeterince objektif olabilmek için,  " Gerçekten ne kadar iyiyiz ?  Bu iş bizi ne kadar taşır, bildiklerimizi, yapılması gerekenleri ne zaman uygulamaya başlayabileceğiz ? Zaman yönetimimiz ne kadar iyi ? Ertelemelerimizin maliyeti ne olacak ? " gibi soruları dürüst bir şekilde yanıtlayabilmeliyiz. Doğru sorularla, doğru tespitlere ulaşabilmek ve sürekli iyileştirme çalışmalarınız için , "BDM Ajans -Yenilik-Gelişim Platformu üyelik" çalışmamıza davetlisiniz. Üyelerimiz daima en iyi olmayı hedefleyenlerdir. Sürdürülebilir kazanç ve rekabet edebilirlik için BDM olarak, " Etkin iş geliştirme danışmanlık " hizmetleri sunuyoruz. Platformumuzda, konusunda en iyi çözüm ortakları ile işbirliği içerisindeyiz. Destek hizmetlerimiz ile birlikte sunulan İş koçluğu çalışmamız önemli ayrıcalıklarımızdandır. Üçüncü göz mevcut durum değerlendirmesi ile hedeflerinize yönelik gelişim programınızı birlikte belirliyor, uygula

Üçüncügöz Mevcut Durum Değerlendirmesi ve Üç ayda harekete geçme programı...

Üçüncügöz mevcut durum değerlendirme ve size özel üç aylık harekete geçiş programları ile kazandıran yeniliklere ulaşmak çok daha hızlı ve etkin olacaktır. Kazandıran yenilikleri sürdürülebilir ve gelişime açık tutmak için  yeni yönetim ( yönetişim) teknikleri beraberinde iş koçluğu program uygulamaları önemli ve kalıcı bir katma değer sağlayacaktır.  Doğru değerlendirme, hedeflerinize ve size özel strateji geliştirme, günümüz şartlarında fazlasıyla önem taşımaktadır.  Bu çalışmalarımız ile ilgili ( özel izinli ) başarı öykülerimizi önümüzdeki günlerde sayfamızda paylaşabilmeyi umuyorum. Keyıfli ve kazançlı çalışmalar dileği ile...