19 Şubat 2017 Pazar

Firmaların Devlet Destekleri ve Diğer Fırsatlardan Faydalanabilmesi için...


Bu günlerde birçok devlet desteği ve yurtdışı kredi destek fonu gündemde. Ancak, tüm desteklerden faydalanabilmek için firmaya ait hedefler ve hedeflere yönelik bir iş geliştirme programı proje haline getirilmeli, alınan destekler en iyi şekilde değerlendirilmelidir.

Sürdürülebilir takipler, açılan tüm dönemsel kredi ve hibe olanaklarından faydalanılmasını sağlayacaktır.

Güncel kredi ve hibe desteklerinden bazıları aşağıda belirtiliği gibidir.

Kosgeb Destekleri : Kosgeb genel destekleri , ar-ge , işbirliği - güç birliği destekleri her dönem açık olup, Kosgeb veri tabanına kayıtlı olup, gerekli evrak kayıt prosedürünü tamamlamak ve takip etmek yeterli olacaktır.

Dönemsel açılan proje hibeleri ve sıfır faizli krediler için Kosgeb veri tabanına kayıtlı olmak güncel kobi beyannamelerini vermiş olmak işlemlerinizi hızlandıracaktır. Kosgeb destekleri için , yıllık firma cirosu-nun herhangi birinin 40 Milyon TL' yi aşmaması,çalışan sayısının 250 nin altında olması gerekli KOBİ olma şartını sağlamaktadır. Kosgeb ' e kayıtlı, güncel beyannamesini teslim etmiş firmalar 50 Bin TL sıfır faizli kredi başvurularını 20 Şubat 2017 tarihine kadar www.sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr 'den yapabilirler. Kosgeb kaydının güncel olması dönemsel kredi ve artı hibe fırsatlarından faydalanılmasını kolaylaştıracaktır.

Yurtdışı kredi fonları : Yurt içinde bazı bankalar vasıtası ile yada direkt kurulan bağlantılarla ile temin edilebilir.

Yeni fırsatlardan bir diğeri yurt dışında şirket kurarak, yurtdışı kredi fırsatlarında faydalanmak , çalışma- oturma izinlerine de sahip olmak şeklindedir. İyi bir proje, nitelikli ekip elemanları ve  iki yıl boyunca alınan özel danışmanlık hizmeti ile dünya çapında rekabet gücü olan bir firmaya dönüşmek mümkün olabilmektedir. Almanya için örnek çalışmalar yapılmaktadır.Önümüzdeki günlerde, Almanya 'da ki çözüm ortaklığımız ile detaylı açıklamalar yapabileceğiz.

Tüm destek mekanizmalarından en iyi şekilde faydalanabilmek için iyi bir iş geliştirme projeniz ve ekibiniz olmalı.Gerekirse,projeye özel dönemsel çözüm ortaklıkları oluşturmalısınız.Başarı tesadüf değildir.Her ne olursa olsun,durumumuzu mükemmelleştirmeye ŞİMDİ başlayalım. Beklemelerden ve ertelemelerden vazgeçelim, hedeflere yönelik çalışmalarımızdan asla vazgeçmeyelim.

Gelecek ile ilgili planlarımızı projelendirelim ki , yatırımcı ve kaynaklara ulaşabilelim.

Sorularınız ve talepleriniz için aşağıda görülen mail adresime başvuruda bulunabilirsiniz. 

Tüm fırsatları en iyi şekilde değerlendirebilmeniz dileği ile...


e-mail: munevverolcaysoy@gmail.com 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Biliyor muydunuz ?

Devlet desteklerinden maksimum oranda faydalanabiliyorsanız, sürdürülebilir rekabet gücünüzü sağlayabiliyorsunuz demektir. Devlet hibe ve ...