30 Haziran 2016 Perşembe

Yeni Fırsatlar


Bu günlerde , küçük ve orta ölçekli firmalara (KOBİ’lere) bir çok devlet desteği var. Ancak, kobilerin gelişmesi için yalnız desteklerden faydalanmak,sürdürülebilir karlılığı ve verimli çalışmayı sağlamaya yeterli olmayacaktır.

En son tarihli Kosgeb-kobi gel proje çağrılarında, görüldüğü gibi firmaların son iki –üç yıl içinde net satış hasılatlarını,karlılıklarını arttırmış olmaları şartı sözkonusudur.

Gerçekte,bu şart  projenin yapılabilirliği,yürütebilirliği açısında bir çeşit teminatdır. Artan karlılığı sağlayabilen firma , proje sunduğu makama,“ Ben bu projeyi yürütebilir, ciromu , karlılığımı daha fazla arttırabilirim “ diyerek, destekden faydalananlar arasında olabilecektir.

Olası tüm fırsatlardan faydalanabilmek için öncelikle KOBİ kendi gücünü(sürdürülebilir maksimum satış ve karlılığını ) arttırmak zorundadır. 

Bu sebeple, üçüncü göz mevcut durum değerlendirme ve firmaya özgü gelişim programı hazırlanması, uygulanması , firmanın hedeflerine ulaşılabilmesi  artan rekabet ortamında  bir gereklilik olmuştur.

Gelişim programının uygulanabilmesı için ise İşletme koçluğu ve mentörlük çalışmaları önemli katkılar sağlayacaktır.  

Kazandıran yenilik ve gelişim çalışmalarında buluşmak dileği ile...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Firmaların iş süreçlerine yenilikçi bir bakış açısı kazandırmayı hedefleyen Evobulut ile işbirliği anlaşmamız imzalandı...

Dijital dönüşüm çözüm ortağımız  Evobulut,  2004 yılında kurulmuş olup, firmalarımıza iş süreçlerinde bulut tabanlı teknolojik çözümler sunm...