30 Haziran 2016 Perşembe

Yeni Fırsatlar


Bu günlerde , küçük ve orta ölçekli firmalara (KOBİ’lere) bir çok devlet desteği var. Ancak, kobilerin gelişmesi için yalnız desteklerden faydalanmak,sürdürülebilir karlılığı ve verimli çalışmayı sağlamaya yeterli olmayacaktır.

En son tarihli Kosgeb-kobi gel proje çağrılarında, görüldüğü gibi firmaların son iki –üç yıl içinde net satış hasılatlarını,karlılıklarını arttırmış olmaları şartı sözkonusudur.

Gerçekte,bu şart  projenin yapılabilirliği,yürütebilirliği açısında bir çeşit teminatdır. Artan karlılığı sağlayabilen firma , proje sunduğu makama,“ Ben bu projeyi yürütebilir, ciromu , karlılığımı daha fazla arttırabilirim “ diyerek, destekden faydalananlar arasında olabilecektir.

Olası tüm fırsatlardan faydalanabilmek için öncelikle KOBİ kendi gücünü(sürdürülebilir maksimum satış ve karlılığını ) arttırmak zorundadır. 

Bu sebeple, üçüncü göz mevcut durum değerlendirme ve firmaya özgü gelişim programı hazırlanması, uygulanması , firmanın hedeflerine ulaşılabilmesi  artan rekabet ortamında  bir gereklilik olmuştur.

Gelişim programının uygulanabilmesı için ise İşletme koçluğu ve mentörlük çalışmaları önemli katkılar sağlayacaktır.  

Kazandıran yenilik ve gelişim çalışmalarında buluşmak dileği ile...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

GÜNCEL İŞVEREN İSTİHDAM DESTEKLERİNDEN FAYDALANABİLİRSİNİZ ...

Güncel mesleki telafi işveren istihdam destekleri ile ilgili bilgiler aşağıda görüldüğü gibidir.   • Öncelikle çalışan sayısı 10 ve üzeri ...