Ana içeriğe atla

Yeni Fırsatlar


Bu günlerde , küçük ve orta ölçekli firmalara (KOBİ’lere) bir çok devlet desteği var. Ancak, kobilerin gelişmesi için yalnız desteklerden faydalanmak,sürdürülebilir karlılığı ve verimli çalışmayı sağlamaya yeterli olmayacaktır.

En son tarihli Kosgeb-kobi gel proje çağrılarında, görüldüğü gibi firmaların son iki –üç yıl içinde net satış hasılatlarını,karlılıklarını arttırmış olmaları şartı sözkonusudur.

Gerçekte,bu şart  projenin yapılabilirliği,yürütebilirliği açısında bir çeşit teminatdır. Artan karlılığı sağlayabilen firma , proje sunduğu makama,“ Ben bu projeyi yürütebilir, ciromu , karlılığımı daha fazla arttırabilirim “ diyerek, destekden faydalananlar arasında olabilecektir.

Olası tüm fırsatlardan faydalanabilmek için öncelikle KOBİ kendi gücünü(sürdürülebilir maksimum satış ve karlılığını ) arttırmak zorundadır. 

Bu sebeple, üçüncü göz mevcut durum değerlendirme ve firmaya özgü gelişim programı hazırlanması, uygulanması , firmanın hedeflerine ulaşılabilmesi  artan rekabet ortamında  bir gereklilik olmuştur.

Gelişim programının uygulanabilmesı için ise İşletme koçluğu ve mentörlük çalışmaları önemli katkılar sağlayacaktır.  

Kazandıran yenilik ve gelişim çalışmalarında buluşmak dileği ile...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Hizmetlerimiz üzerine...

Bazen farklı açılardan bakabilmek gerek, yeterince objektif olabilmek için,  " Gerçekten ne kadar iyiyiz ?  Bu iş bizi ne kadar taşır, bildiklerimizi, yapılması gerekenleri ne zaman uygulamaya başlayabileceğiz ? Zaman yönetimimiz ne kadar iyi ? Ertelemelerimizin maliyeti ne olacak ? " gibi soruları dürüst bir şekilde yanıtlayabilmeliyiz. Doğru sorularla, doğru tespitlere ulaşabilmek ve sürekli iyileştirme çalışmalarınız için , "BDM Ajans -Yenilik-Gelişim Platformu üyelik" çalışmamıza davetlisiniz. Üyelerimiz daima en iyi olmayı hedefleyenlerdir. Sürdürülebilir kazanç ve rekabet edebilirlik için BDM olarak, " Etkin iş geliştirme danışmanlık " hizmetleri sunuyoruz. Platformumuzda, konusunda en iyi çözüm ortakları ile işbirliği içerisindeyiz. Destek hizmetlerimiz ile birlikte sunulan İş koçluğu çalışmamız önemli ayrıcalıklarımızdandır. Üçüncü göz mevcut durum değerlendirmesi ile hedeflerinize yönelik gelişim programınızı birlikte belirliyor, uygula

Üçüncügöz Mevcut Durum Değerlendirmesi ve Üç ayda harekete geçme programı...

Üçüncügöz mevcut durum değerlendirme ve size özel üç aylık harekete geçiş programları ile kazandıran yeniliklere ulaşmak çok daha hızlı ve etkin olacaktır. Kazandıran yenilikleri sürdürülebilir ve gelişime açık tutmak için  yeni yönetim ( yönetişim) teknikleri beraberinde iş koçluğu program uygulamaları önemli ve kalıcı bir katma değer sağlayacaktır.  Doğru değerlendirme, hedeflerinize ve size özel strateji geliştirme, günümüz şartlarında fazlasıyla önem taşımaktadır.  Bu çalışmalarımız ile ilgili ( özel izinli ) başarı öykülerimizi önümüzdeki günlerde sayfamızda paylaşabilmeyi umuyorum. Keyıfli ve kazançlı çalışmalar dileği ile...