Ana içeriğe atla

Üç Ayda Şirketinizi Harekete Geçirin...


Sürdürülebilir kazanç ve marka değeri için her gün daha iyiye gidecek, yenilenmeye açık bir strateji belirlemek faydalı olacaktır. 

Çok başarılı şirketlerin vazgeçemediği, sürekli üzerinde çalıştıkları üç önemli konu şunlardır.

  • Strateji 
  • Pazarlama
  • Ekip
Pek çok araştırmanın sonucuna göre, şirket başarısını elinde tutan, bu üç faktördür. Bu kavramların iyi anlaşılmasının getireceği güç ve yorum, geleceğinizi belirleyecektir.

Bu üç kavrama odaklanmak demek ; ürün, finansman, nakit v.b konulara önem verilmediği anlamına gelmez. Bu konularda da başarılı olmak gerekli ancak tek başına yeterli olamamaktadır. Ancak, şirketler bu üç saplantıyı kaybettiklerinde heyecanlarını kaybederler.

Üst yönetimin bu konularda heyecanını yitirmesi çalışan performansını ve verimliliği olumsuz yönde etkileyecektir. 

Bir sonraki kısa bilgilendirmelerimiz; Sirket Stratejisi ve Akıllı Strateji Geliştirme üzerine olacaktır.Her gün yalnızca 8-10 dakika işinizi güçlendirecek, bilgileri anımsayarak,"Yenilik ve Gelişim Aktivasyonunuzu" güncel tutabilir , bildiklerinizi uygulama yeteneğinizi güçlendirebilirsiniz.

Kısa hatırlatmalar, büyümeyi hedefleyen küçük ve orta ölçekli şirketler kadar büyük olgunlaşmış şirketlerde çeviklik , canlılık ve inovasyon yeteneği  kazanılması için de faydalı olacaktır.

Keyifli, kazançlı çalışmalar dileriz. 

Münevver OLCAYSOY

Gelişim Yönetimi Danışmanı
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Hizmetlerimiz üzerine...

Bazen farklı açılardan bakabilmek gerek, yeterince objektif olabilmek için,  " Gerçekten ne kadar iyiyiz ?  Bu iş bizi ne kadar taşır, bildiklerimizi, yapılması gerekenleri ne zaman uygulamaya başlayabileceğiz ? Zaman yönetimimiz ne kadar iyi ? Ertelemelerimizin maliyeti ne olacak ? " gibi soruları dürüst bir şekilde yanıtlayabilmeliyiz. Doğru sorularla, doğru tespitlere ulaşabilmek ve sürekli iyileştirme çalışmalarınız için , "BDM Ajans -Yenilik-Gelişim Platformu üyelik" çalışmamıza davetlisiniz. Üyelerimiz daima en iyi olmayı hedefleyenlerdir. Sürdürülebilir kazanç ve rekabet edebilirlik için BDM olarak, " Etkin iş geliştirme danışmanlık " hizmetleri sunuyoruz. Platformumuzda, konusunda en iyi çözüm ortakları ile işbirliği içerisindeyiz. Destek hizmetlerimiz ile birlikte sunulan İş koçluğu çalışmamız önemli ayrıcalıklarımızdandır. Üçüncü göz mevcut durum değerlendirmesi ile hedeflerinize yönelik gelişim programınızı birlikte belirliyor, uygula

Üçüncügöz Mevcut Durum Değerlendirmesi ve Üç ayda harekete geçme programı...

Üçüncügöz mevcut durum değerlendirme ve size özel üç aylık harekete geçiş programları ile kazandıran yeniliklere ulaşmak çok daha hızlı ve etkin olacaktır. Kazandıran yenilikleri sürdürülebilir ve gelişime açık tutmak için  yeni yönetim ( yönetişim) teknikleri beraberinde iş koçluğu program uygulamaları önemli ve kalıcı bir katma değer sağlayacaktır.  Doğru değerlendirme, hedeflerinize ve size özel strateji geliştirme, günümüz şartlarında fazlasıyla önem taşımaktadır.  Bu çalışmalarımız ile ilgili ( özel izinli ) başarı öykülerimizi önümüzdeki günlerde sayfamızda paylaşabilmeyi umuyorum. Keyıfli ve kazançlı çalışmalar dileği ile...