9 Şubat 2016 Salı

Üç Ayda Şirketinizi Harekete Geçirin...


Sürdürülebilir kazanç ve marka değeri için her gün daha iyiye gidecek, yenilenmeye açık bir strateji belirlemek faydalı olacaktır. 

Çok başarılı şirketlerin vazgeçemediği, sürekli üzerinde çalıştıkları üç önemli konu şunlardır.

  • Strateji 
  • Pazarlama
  • Ekip
Pek çok araştırmanın sonucuna göre, şirket başarısını elinde tutan, bu üç faktördür. Bu kavramların iyi anlaşılmasının getireceği güç ve yorum, geleceğinizi belirleyecektir.

Bu üç kavrama odaklanmak demek ; ürün, finansman, nakit v.b konulara önem verilmediği anlamına gelmez. Bu konularda da başarılı olmak gerekli ancak tek başına yeterli olamamaktadır. Ancak, şirketler bu üç saplantıyı kaybettiklerinde heyecanlarını kaybederler.

Üst yönetimin bu konularda heyecanını yitirmesi çalışan performansını ve verimliliği olumsuz yönde etkileyecektir. 

Bir sonraki kısa bilgilendirmelerimiz; Sirket Stratejisi ve Akıllı Strateji Geliştirme üzerine olacaktır.Her gün yalnızca 8-10 dakika işinizi güçlendirecek, bilgileri anımsayarak,"Yenilik ve Gelişim Aktivasyonunuzu" güncel tutabilir , bildiklerinizi uygulama yeteneğinizi güçlendirebilirsiniz.

Kısa hatırlatmalar, büyümeyi hedefleyen küçük ve orta ölçekli şirketler kadar büyük olgunlaşmış şirketlerde çeviklik , canlılık ve inovasyon yeteneği  kazanılması için de faydalı olacaktır.

Keyifli, kazançlı çalışmalar dileriz. 

Münevver OLCAYSOY

Gelişim Yönetimi Danışmanı
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Biliyor muydunuz ?

Devlet desteklerinden maksimum oranda faydalanabiliyorsanız, sürdürülebilir rekabet gücünüzü sağlayabiliyorsunuz demektir. Devlet hibe ve ...